HomeДЕНЕШНАСветБорците на ИСИС бегаат од ослободениот град облечени како жени

Борците на ИСИС бегаат од ослободениот град облечени како жени

Сириските бунтовници заробиле неколку борци на Исламската Држава кои се обидувале да побегнат од градот Манбиџ облечени како жени. Терористите во тој град доживеале пораз и им биле дадени 48 часа да го напуштат, облечени во хиџаб.

Фотографиите од 13 мажи облечени како жени се објавени на социјалните мрежи, а ова не е прв случај бидејќи и претходно во медиумите се појавуваа фотографии од борци на таканаречената Исламска Држава кои облечени како жени се обидуваат да побегнат од Сирија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com