HomeДЕНЕШНАРегионБора Чорба се ожени на 63 години

Бора Чорба се ожени на 63 години

Познатиот рок пејач Бора Ѓоргевиќ „рипна во тавче“ и го исполни ветувањето кое го даде минатата година и се ожени. Четириесет годишната Дубровка Милаковиќ е третата сопруга на познатиот пејач кои зад себе има два неуспешни брака. Првиот со Драгана со од кој ги има синот Борис и ќерката Тамара. Бракот со Драгана завршил поради нејзината смрт, која подоцна се утврдило дека настанала како резулатат на мешање на алкохол со апчиња. Вториот брак го има со Александара, двојно помлада забарака од Америка кој завршува во 2014 година. Третиот е со Словенката Дубравка за која Бора и покрај тоа што најавил дека ќе се жени, на медиумите не им открил за која жена точно станува збор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com