HomeДЕНЕШНАРепубликаБлокирани граничните премини, штрајкуваат грчките цариници

Блокирани граничните премини, штрајкуваат грчките цариници

Грчките цариници одржуваат голем штрајк поради што граничните премини на излез од Битола и Дојран ќе бидат целосно затворени, додека пак на Евзони при излез од Гевгелија на секои 2 часа прекин само во рок од 15 минути ќе бидат пропуштани возила. До МВР е испратен и допис дека дозволен ќе биде преминот на границата без возило, односно пеш.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com