HomeРЕФЛЕКТОРМузикаБијонсе и Брус Спрингстен најуспешни на турнеите

Бијонсе и Брус Спрингстен најуспешни на турнеите

Американската пејачка Бијонсе и рок изведувачот и гитаристот Брус Спрингстин имале најголем финансиски успех на турнеите, покажале податоците на публикацијата „Полстар“ која ја следи концертната индустрија ширум светот. На турнеите во оваа година Бијонсе заработила речиси шест милиони долари, а на второ место се најде рок изведувачот и гитаристот Брус Спрингстин и неговиот „The E Street Band“ со нешто помалку од пет милиони.

На третото место на оваа листа се најде поранешниот член на „Битлси“ Пол Мекартни со заработени три милиони долари.

Springstin

После нив на оваа листа се најдоа и многу други бројни светски музичари како Кени Ќесни, Џеф Лин, Род Стујарт, Ријана, Лајонел Ричи и многу други.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com