HomeРЕФЛЕКТОРМузикаБијонсе заедно со Серена Вилијамс во нов спот

Бијонсе заедно со Серена Вилијамс во нов спот

Популарната американска пејачка Бијонсе објави нов спот за песната „Sorry“. Нумерата која сега доби и атрактивен спот се наоѓа на албумот „Lemonade“, кој таа неодамна го објави. Големо внимание во јавноста привлече тоа што во спотот, покрај Бијонсе, се најде и најдобрата тенисерка Серена Вилијамс.

„Lemonade“ е шести студиски албум на популарната пејачка, а на него со Бијонсе соработуваа The Weeknd, Џек Вајт, Џејмс Блејк и Кендрик Ламар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com