HomeДЕНЕШНАПолитикаБитолчани ја испраа градската фонтана, ќе ја „чистат“ и општината

Битолчани ја испраа градската фонтана, ќе ја „чистат“ и општината

Битолското движење на Шарената револуција изведе нова герилска акција и фонтаната со Филип Втори ја наполнија со пена со цел како што велат „да ја исчистат Битола“ но, и општината од криминалите на градоначалникот Владимир Талески од кого подолго време бараат оставка. Тој вчера помина само со одземање на пасошот од страна на судот за случајот „Транспортер“ во кој е осомничен од СЈО.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com