HomeДЕНЕШНАПолитикаБејли: Честито, сега имате шанса за демократија

Бејли: Честито, сега имате шанса за демократија

Американскиот амбасадор Џес Бејли кој интезивно учествуваше како посредник меѓу политичките партии е задоволен од постигнатиот договор кој ќе биде многу важен за спроведување на демократски реформи и излез од долгата политичка криза.

– Честитки за Македонија за Договорот од 20 јули – шанса за демократија, напиша Бејли на Твитер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com