HomeДЕНЕШНАРегионБелград: Ја застрелал поранешната девојка, па се самоубил

Белград: Ја застрелал поранешната девојка, па се самоубил

45-Годишен Србин од белград ја застрелал својата поранешна девојка, а потоа се самоубил, пренесуваат српските медиуми.

Очевидец за српските медиуми ја опиша случката: “Со неговата внука се шетав по улица „Виноградски венец“ 36 кога слушнавме маж и жена како се расправаат. Потоа одеднаш тој истрела во неа два куршуми, може и да беа три, а таа падна на земја. Потоа напаѓачот го сврте пиштолот кон себе и исто пукаше. По неколку секунди, сепак успеа да стане и отрча до зградата и сфатив дека е жив. Запре пред влезот и повторно пукаше во себе. Внуката го виде сето тоа и сега е во шок “, раскажува постариот Србин кој стана несакан очевидец на драмата.

Како причина за убиството се претпоставува дека било љубомора.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com