HomeФЕР ПЛЕЈФудбалБалак не верува дека Италија ќе може уште еднаш да одигра брилијантно

Балак не верува дека Италија ќе може уште еднаш да одигра брилијантно

Вечерва започнуваат четвртфиналните средби на европското првенство во Франција почнуваат вечерва во Марсеј со пресметката меѓу Португалија и Полска, но сите некако со нетрпение очекуваат да дојде викенд поточно сабота и да ги вкрстат „оружјата“ големите ривали Италија и Германија.

„Се сомневам дека Италијанците ќе можат повторно да одиграат на исто ниво (како на дуелот со Шпанија). Верувам во победа на Германија“ -истакна Балак.

Има доста „препукувања“ во јавноста изминативе денови, а една од повпечатливите изјави ја даде Џовани Трапатони кој објасни зошто „аѕурите“ секогаш ги победуваат Германците. Имено Италијанците на големите турнири немаат пораз од „панцирите“, но дека историјата ќе се промене верува легендарниот Михаел Балак.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com