HomeФЕР ПЛЕЈФудбалАтрактивната Валентина Алегри е верна навивачка на Јувентус

Атрактивната Валентина Алегри е верна навивачка на Јувентус

Фудбалскиот клуб Јувентус освен што може да се гордее со доминацијата во италијанскиот фудбал може да биде горд и на атрактивните навивачки кои ја изразуваат верноста кон „Старата дама“.

alegri

Меѓу нив се издвојува и Валентина, ќерката на тренерот Масимилијано Алегри која позираше облечена во црно-белиот дрес по што доби многу пофалби и од самите фудбалери.

valentina alegri2

Обложувалниците во Италија пак, воведоа и квоти кој од бјанконерите ќе успеа да ја шармира, а најголеми шанси има напаѓачот Погба.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com