HomeФЕР ПЛЕЈФудбалАнџелоти го затвори трансфер пазарот, ова се двата тима со кои располага Баерн!

Анџелоти го затвори трансфер пазарот, ова се двата тима со кои располага Баерн!

Дали е вистина или се уште незнаеме, но Карло Анџелоти нагласи дека а Баерн Минхен овој трансфер период е завршен. Овие денови се појавија шпекулации дека Лерој Сане е блиску до „Алијанц арена“, но Карло Анџелоти ги негираше овие шпекулации со напомена дека нема намера да пазари нови фудбалери.

За потсетување, во тимот пристигнаа „само“ Ренато Санчез и Матс Хумелс за вкупно 73 милиони евра. „Нашиот тим веќе сега е одлично покриен и силен на сите позиции. Не ни е потребно ниту едно засилување, завршивме со трансфер пазарот за оваа сезона“, нагласи Анџелоти.

Клубот го напуштија Мехди Бенатиа (Јувентус) и Себастијан Роде (Борусија Дортмунд). Конкуренцијата ќе биде огромна на сите позиции, а тоа го покажува и фактот дека Баерн би можел да направи два подеднакво моќни состави. Иако не е исклучено Марио Геце да ја напупшти екипата кој нема да има важна улога и возможно е негово враќање во Борусија.

bajern2495073020160719154637

1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com