HomeРЕФЛЕКТОРФилмАнџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит!

Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит!

Американската актерка Анџелина Џоли поднела барање за развод од својот долгогодишен партнер Бред Пит. Како што пренесуваат странските медиуми, причина за тоа било кавга околу децата. Џоли вчера ги однела докуметите на суд и како причина навела дека меѓу нив постојат разлики кои не можат да бидат решени.

Таа исто така побарала и старателство над нивните шест деца, а на судот е да му одреди на Бред Пит термини за гледање на децата. Актерката, наводно, не можела повеќе да ги трпи методите на нејзиниот сопруг кој тој ги користел во воспитувањето на нивните деца.

andjelina-dzoli

Таа исто така во тие документи напишала дека од 15 септември таа и популарниот актер не живеат заедно. Инаку, официјално стапија во брак во 2014 година, а се заедно уште од 2004. Последен пат беа заедно видено во јавноста кон средината на јули во западен Холивуд.

Анџелин

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com