HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАнтонија се пласираше во 8-ми круг на „Ѕвездички“ со „I wanna dance with somebody”

Антонија се пласираше во 8-ми круг на „Ѕвездички“ со „I wanna dance with somebody”

Младиот талент Антонија од Скопје успеа да се пласира во 8-от круг на талент шоуто „Пинкови ѕвездички“ . Со „I wanna dance with somebody” на Витни Хјустон младата ѕвездичка предизвика воодушевување кај жири комисијата и громогласен аплауз со нејзиниот настап. Витни Хјустон за оваа песна има добиено Греми во 1988 година, а Антонија имаше фантастичен настап кој може да го погледате во продолжение и во понеделник на Сител во 21.30 часот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com