HomeДЕНЕШНАСветАмерикански војник убиен со бомба во Авганистан

Американски војник убиен со бомба во Авганистан

Припадник на американската армија кој бил вклучен во борбените дејствија со владините воени сили е убиен со бомба во Хелманд провинцијата. Идентитетот на војникот како и неговата служба не се откриени, освен дека бил дел од НАТО силите, податок кој го потврди и бригадирниот генерал Чарлс Кливленд.
Војниците на САД се повеќе се вовлечени во регуларни борби за поддршка на авганистанските сили кои во повеќе градови во Хелманд се пред пораз од страна на Талибанците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com