HomeДЕНЕШНАПолитикаАмбасадорот Герет побара целосно повлекување на аболицијата

Амбасадорот Герет побара целосно повлекување на аболицијата

Владините поддржувачи во изминатиот период фрлија голем број на навреди и обвинувања за британскиот амбасадор Чарлс Герет за неговото мешање во внатрешната политика, но тој не застанува и повторно го обвините претседателот Иванов за селективна правда.

Герет порача дека повлекувањето на аболицијата треба да важи за сите 56 аболирани лица кои треба да се соочат со правни постапки. Британецот на повеќе наврати изразува поддршка за демократскиот процес во Македонија како искрен пријател.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com