HomeДЕНЕШНАРегионАлександар Вучиќ загрижен за ескалација на немири во Република Српска

Александар Вучиќ загрижен за ескалација на немири во Република Српска

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека има информации за можна ескалација на немири на партиска основа во Република Српска при одржувањето на протести закажани и од владејачките и од опозициските партии на 14 мај во Бања Лука.

Вучиќ вели дека неговата загриженост се должи на информациите кои ги добил од разузнавачките служби и упати апели да не се подлегнува на провокации. Процени дека ако дојде до немири и инциденти последиците ќе се почуствуваат и во БиХ и Србија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com