HomeДЕНЕШНАСветАлбански сопружници нови уапсени за нападот во Ница

Албански сопружници нови уапсени за нападот во Ница

Француската полиција соопшти дека уапсила брачен пар со потекло од Албанија кои се сомничат дека се поврзани со напаѓачот Мохамед Лахуаеј Булел и на некој начин му помогнале да го изврши масакрот во Ница или пак имале информации за неговите намери. Повеќе детали за нивниот идентитет не се откриени освен дека се дел од истрагата која е проширена на уште 6 осомничени лица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com