HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаАкцијата „Брана“ на МВР собра нови дилери на дрога

Акцијата „Брана“ на МВР собра нови дилери на дрога

Полицијата ноќеска извршила уште една голема акија за апсење на дилери на наркотични средства со кодно име „Брана“.  Во операцијата уапсени се десетина лица осомничени за трговија со дрога и други тешки кривични дела.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com