HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАксел Роуз со скршена нога на концерт во Лисбон

Аксел Роуз со скршена нога на концерт во Лисбон

Австралиската хард рок група „AC/DC“ го одржа во Лисабон првиот концерт од европската турнеја, на која наместо пејачот Брајан Џонсон, настапи фронтменот на „Guns and Rosses“ Аксел Роуз. Групата „AC/DC“ на почетокот на месец март ја одложи турнејата, бидејќи докторите му препорачаа на Џонсон да ја прекине турнејата поради проблеми со слухот.

Ангус

Токму поради тоа Ексл Роуз синоќа ја започна европската турнеја со бендот „AC/DC“, која би требало да ја сочинуваат 12 концерти. На својот прв настап тој настапи седејќи, поради тоа што му беше скршена ногата. Концертот на отворен простор во Лисабон беше одржан пред 60.000 луѓе, а следниот концерт ќе се одржи во Севиља.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com