HomeРЕФЛЕКТОРМузикаАксел Роуз ќе биде моќна замена за Брајан Џексон

Аксел Роуз ќе биде моќна замена за Брајан Џексон

Фронтменот на „Guns and Rosses“ Аксел Роуз, ќе ја предводи хард рок групата „AC/DC“ на своите претстоечки настапи. После неколку недели шпекулирање, „AC/DC“ конечно и официјално потврди дека Аксел Роуз ќе биде замената на Брајан Џексон, кој поради проблеми со слухот мораше да ја прекине турнејата. Аксел ќе го менува Џексон на остатокот на турнејата во Северна Америка и Европа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com