HomeДЕНЕШНАРегионАвтомобил влета во пубиката на концерт на Петар Грашо, две жени повредени

Автомобил влета во пубиката на концерт на Петар Грашо, две жени повредени

За време на концертот на Петар Грашо во Тисна, на неколку метри од бината се случила сообраќајна несреќа кога автомобил влетал во публиката.
nesreka-graso-1Во насобраниот народ со својот автомобил завршил 36 годишен маж кој бил под дејство на алкохол. Тој поради неприлагодена брзина удрил во бетонски ѕид, а потоа во 40 годишна жена која била потпрена на ѕидот и 47 годишна жена која седела на истиот. И двете се згрижени во Општата болница во Шибеник. Увидот траел до утрото, а полициската управа од Шибенско-книнскиот регион вели дека постапката и понатака е во тек. По повод оваа несреќа, на Фејсбук се огласи и Петар Грашо. Тој изрази жалење и желба за брзо опоравување на повредените.
nesreka-graso-2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com